Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Taśma kinezjologiczna do biustu – wygodna alternatywa biustonoszy

Strona główna » Blog » Taśma kinezjologiczna do biustu – wygodna alternatywa biustonoszy

Taśma kinezjologiczna do biustu to coraz chętniej wybierany produkt mający zastąpić tradycyjny biustonosz. Nie tylko nie jest widoczna pod ubraniami, ale i powoduje uniesienie, a nawet optyczne powiększenie piersi. Jest wygodna, nie ogranicza zakresu ruchomości, a jej stosowanie jest komfortowe u kobiet z różnym rozmiarem biustu. Przede wszystkim jednak jest metodą w pełni bezpieczną. Na czym polega jej fenomen?

Taśma do biustuTaśma kinezjologiczna do biustu – zasada działania

Taśma kinezjologiczna do biustu może być wykorzystana na wiele sposobów. Od jej aplikacji i napięcia zależy ostateczny efekt – panie z większym biustem muszą zastosować nieco większą aplikację, aby mogła ona wygodnie podtrzymać piersi. Fenomen działania tej procedury opiera się na specyfice materiału – taśmy kinezjologiczne do biustu posiadają parametry zbliżone do ludzkiej skóry, dlatego już po krótkiej chwili nie czuć ich obecności, a mimo tego piersi utrzymują wymodelowany przez nas kształt. Plastry pokrywa bezpieczny, hipoalergiczny i silny klej, który utrzymuje wybraną pozycję biustu. W zależności od potrzeb możemy kupić taśmy różnego koloru, choć największą popularnością cieszą się cieliste i czarne.

Z taśm korzystają przede wszystkim kobiety, u których krój ubrań wymaga braku biustonosza. Są to np. sukienki bez pleców czy bluzki z dużym dekoltem, sięgającym między linię piersi.

To idealna alternatywa biustonosza w przypadku obcisłych topów czy innych części garderoby, pod którymi zwykły stanik mógłby się odznaczać i rzucać w oczy. Jednak nie tylko wymagająca stylizacja zachęca do korzystania z tego akcesorium. Dzięki taśmom można wymodelować swój biust zgodnie z preferencjami i oczekiwaniami. W zależności od sposobu klejenia i kształtu aplikacji możemy uzyskać efekt większych piersi lub ich uniesienia.

Frashe - kuracja na 30 dni

ZAMÓW FRASHE
UJĘDRNIAJĄCY I MODELUJĄCY KREM DO BIUSTU ZAMÓW!

Taśma kinezjologiczna do biustu – skuteczność i efekty

Taśma kinezjologiczna do biustu zapewnia komfort noszenia przez wiele godzin, nawet w sytuacjach, gdy skóra zacznie się pocić (np. podczas tańca). Ważne jest, aby plastry naklejać na suchą i oczyszczoną skórę – przed aplikacją nie wolno stosować kremów czy balsamów, ponieważ zmniejszy do wytrzymałość całości. Istnieje przekonanie, że aplikacja nie sprawdzi się u kobiet z większymi miseczkami – nic bardziej mylnego. Wystarczy nieco inaczej zaaplikować taśmy, obejmując okoliczne części ciała. Efektem będzie estetycznie uniesiony, jędrny biust. Jeśli nakleimy plastry kierując się od zewnętrznych krawędzi piersi uzyskamy ich optyczne powiększenie. Produkt można kupić obecnie w wielu sklepach z bielizną oraz w sklepach fizjoterapeutycznych.

Sprawdź jak zachować piękne piersi na dłużej

Taśma kinezjologiczna do biustu – przeciwwskazania

Taśma kinezjologiczna do biustu nie zawsze może być stosowana.

Do przeciwwskazań zaliczamy:

  • nadwrażliwość na klej lub barwnik plastrów (przed aplikacją właściwą warto wykonać test skórny)
  • uszkodzenie skóry piersi, przerwanie jej ciągłości
  • chorobę wieńcową
  • zakrzepicę żył
  • ostre stany zapalne w organizmie
  • Taping piersi jest bezpieczny w przypadku kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Taśma kinezjologiczna do biustu – podsumowanie

Taśma kinezjologiczna do biustu jest nie tylko bezpieczna, ale i efektywna. Do jej dużych zalet zalicza się przepuszczanie powietrza, delikatność oraz małą widoczność. Dzięki niej można uzyskać rezultat pięknych, kształtnych piersi bez konieczności zakładania biustonosza. Zwłaszcza, gdy wybrana kreacja nam na to nie pozwala. Duża uniwersalność taśm kinezjologicznych do biustu sprawia, że zawsze warto mieć w domu jedną rolkę.

Nigdy nie wiadomo, kiedy nam się przyda. Choć aplikacja taśm może z początku wydawać się trudna, po krótkiej praktyce nie będzie sprawiać najmniejszego problemu.


Bibliografia:

1. Olejnik A., Gościańska J., Nowak I., Znaczenie kwasu hialuronowego w przemyśle kosmetycznym i medycynie estetycznej, Chemik, 2/2012.

1 głosów

Komentarze

Mankowska - 2022-01-25 12:42:12

Raczej jest to bezpieczne, tylko alergie jakieś na składnik plastrów jak wystąpią to trzeba zrezygnować głównie

Ludwika - 2022-01-23 11:08:38

To co jest napisane w wątku taśma kinezjologiczna do biustu i przeciwwskazania to wszystko na co trzeba uważać czy jest coś jeszcze?

Agata - 2022-01-22 23:58:33

Raczej jest to element wyjściowy w momencie gdy nie możemy założyć stanika, nie wiem czy może to realnie na stałe wpłynąć na biust

Wverka - 2022-01-22 23:49:45

Wiem, że taśma kinezjologiczna do biustu ma za zadanie wizualnie poprawić wygląd piersi bez stanika, ale czy można oczekiwać od tych taśm że zmieni się coś na stałe?

Miska - 2022-01-21 09:47:04

Jest kilka poradników na yt jak to zrobić i od tego polecałabym zacząć

Oliwia - 2022-01-18 21:37:43

Raczej takie taśmy nakleja się samemu, ale nie jest to jakieś turbo proste

Anka - 2022-01-17 19:18:32

Mi się taśmy zawsze kojarzyły z fizjoterapeutami

Qawka - 2022-01-16 08:09:20

Taśma kinezjologizna do biustu jest prosta w użyciu, czy zasada działania jest na tyle skomplikowana że samemu cieżko będzie coś takiego zrobić?

Opinie o Frashe - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊