Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Operacja powiększenia biustu. Poznaj 5 najciekawszych faktów

Strona główna » Blog » Operacja powiększenia biustu. Poznaj 5 najciekawszych faktów

Operacja powiększenia biustu to jeden z najpopularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej. Na rynku istnieje kilka alternatywnych rozwiązań, aby operacja plastyczna biustu nie była konieczna. Dają one jednak znacznie bardziej dyskretne rezultaty. Tylko operacja biustu daje najbardziej wyraźne efekty i jest dedykowany dla kobiet, których celem jest powiększenie biustu nawet o kilka rozmiarów. Poznaj pięć najciekawszych faktów związanych z zabiegiem jakim jest operacja powiększenia biustu.

Operacja powiększenia biustu przed 18 rokiem życiaPowiększanie biustu.

Istnieje możliwość przeprowadzenia operacji powiększenia biustu u dziewczyny poniżej 18 roku życia. Niezbędne jest w tym celu przedstawienie pisemnej zgody rodziców. Lepiej jednak, aby pacjentka była pełnoletnia i w pełni świadoma swojej decyzji.

Operacja powiększenia biustu a karmienie piersią

Operacja powiększenia biustu nie stanowi żadnej przeszkody w późniejszym karmieniu dziecka piersią. Są jednak techniki, które podnoszą ryzyko komplikacji, które mogą wystąpić w trakcie karmienia. Takimi metodami są techniki, w których lekarz wszczepia implant przechodząc przez gruczoł. Dzieje się tak przy cięciu okołootoczkowym lub przezotoczkowym.

Sprawdź również jak powinno ujędrniać się swój biust: https://poznajfrashe.pl/blog/ujedrnianie-biustu-poznaj-najlepsze-sposoby-na-ujedrnienie-biustu/

Operacja powiększenia biustu – jak się przygotować

Operacja powiększenia biustu wymaga od pacjentki odpowiedniego przygotowania. Przede wszystkim stan zdrowia kobiety nie powinien budzić żadnych wątpliwości. Powinna ona zabrać ze sobą i dostarczyć wyniki badań, takich jak: badanie krwi (morfologia, krzepnięcie, elektrolity, grupa krwi, poziom glukozy), badanie moczu, EKG, USG piersi, RTG klatki piersiowej.

Pacjenta przed zabiegiem powinna rzucić palenie, jeśli pali (na co najmniej dwa tygodnie przed) oraz nie przyjmować leków z kwasem acetylosalicylowym. Jeśli chodzi o ubiór, w dniu zabiegu kobieta powinna mieć założone ubrania, które nie wymagają zakładania ich z podniesionymi rękami, buty powinny być na płaskiej podeszwie. Zabieg wykonuje się na czczo (do 6 godzin przed – nie jeść i nie pić) oraz nie podczas menstruacji.

Frashe - kuracja na 30 dni

WYBIERZ FRASHE
I UJĘDRNIJ SKÓRĘ KOMPLEKSOWYM KREMEM ZAMÓW!

Operacja powiększenia biustu – cena zabiegu

Cena zabiegu operacji powiększenia biustu waha się od trzynastu do nawet dwudziestu tysięcy. Cena uzależniona jest od rodzaju kliniki, doświadczenia lekarza oraz rodzaju implantów. Implanty jakie stosuje się podczas zabiegu to implanty okrągłe lub anatomiczne. Znacznie częściej lekarze rekomendują implanty okrągłe, które dają nieco bardziej naturalny efekt jaki daje operacja biustu. Cena okrągłych implantów jest zwykle nieco mniejsza niż implantów anatomicznych.

Rekonwalescencja po operacji powiększenia biustu – krok po kroku

Rekonwalescencja po operacji powiększenia biustu to proces bardzo długotrwały. Jej przebieg wygląda następująco:

  • 2 – 3 dni pobytu w klinice,
  • do 72 godzin po zabiegu pojawia się największe uczucie dyskomfortu z uwagi na to, iż piersi w tym momencie są najbardziej nabrzmiałe i opuchnięte,
  • w 7 dniu następuje zdjęcie szwów, poprawia się również nieco ogólny stan i samopoczucie pacjentki,
  • po 14 dniach od zabiegu można wrócić do pracy, pod warunkiem, że jest to praca siedząca, a nie fizyczna,
  • po 30 dniach od zabiegu można zacząć prowadzić samochód i stopniowo podejmować niewymagającą aktywność fizyczną,
  • do miesiąca od zabiegu należy nosić specjalistyczny biustonosz, wspomagający regenerację,
  • od 3 do nawet 9 miesięcy po zabiegu następuje zanikanie blizn, pojawia się też efekt finalny jaki gwarantuje operacja powiększenia biustu.

Operacja powiększenia biustu – podsumowanie

Operacja powiększenia biustu to bardzo efektowny zabieg. Można wykonać go przed 18 rokiem życia, ale za wyraźną zgodą rodziców. Operacja  koliduje z późniejszym karmieniem piersią jedynie w kilku skrajnych przypadkach. Rekonwalescencja po zabiegu trwa bardzo długi czas, ale efekty z pewnością są tego warte.


Bibliografia

1. Pastucha M., Rzepa T., Modrzejewski A., Grzesiak W., Atrakcyjność fizyczna i samoocena a motywy decyzji o operacji plastycznej piersi oraz ocena jej następstw, 2010
2. Wróblewska I., Chilicka-Jasionowska K., Operacyjne i nieoperacyjne metody powiększania biustu, 2013
3. Champaneria M.C., Wong W.W., Hill M.E., Gupta S.C., The evolution of Breast Reconstruction: A Historical Perspective, 2012
4. Sarwer D.B., Nordmann J.E., Herbert J.D., Cosmetic Breast Augmentation Surgery: A Critical Overview, 2004

8 głosów

Komentarze

zuzza33 - 2019-11-02 23:22:37

Nic nie napisali o koszcie o tej operacji powiększania biustu. Musi to kosztować naprawdę grube pieniądze. Jest to bardzo dobry powód aby jednak zostać przy stosowaniu kremu ujędrniającego biust i zacząć ćwiczyć jakiś sport :)

JadwigaSzumm - 2019-11-02 20:21:54

Nie spodziewałam się, że rekonwalescencja po zabiegu powiększania piersi trwa tak długo. Trzeba sobie zrobić praktycznie pół roku wolnego. Nie dziwie się, że stać na to tylko tych bogatych co to nie mają nic innego do robienia.

Edna1978 - 2019-10-24 21:45:28

Nie mam zielonego pojęcia, którzy rodzice godzą się na powiększanie biustu u swojej nieletniej córki..Jak skończy 18 to niech robi co chce, ale za swoje pieniądze. Takie jest moje zdanie:P

Heyli87 - 2019-10-22 21:15:14

A ja nie muszę się decydować na żadną operację powiększania piersi, ponieważ w zupełności wystarczają mi moje naturalne kosmetyki na biust:)

calina23 - 2019-10-21 11:10:17

Ja nigdy nie byłam za operacjami powiększania biustu. Szczerze to bałabym się się takiej operacji..

Opinie o Frashe - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊