Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Topola czarna (Populus Nigra)

Strona główna » Blog » Topola czarna (Populus Nigra)

Topola czarna (łac. Populus Nigra) to powszechnie wykorzystywany składnik w produkcji różnych kosmetyków pielęgnacyjnych. Dzieje się tak ze względu na zawartość wartościowych, naturalnych związków organicznych. Po pierwsze skutecznie wzmacnia kondycję skóry, intensywnie nawilża i poprawia jej strukturę. Jakie właściwości wykazuje jeszcze topola czarna? Jakimi metodami jest otrzymywana? Odpowiedzi znajdziesz w tym artykule.

Topola czarnaTopola czarna - związki organiczne

Topola czarna jest cennym źródłem związków organicznych, w tym takich jak: salicyny, arbutyny, flawonoidy, salicylopopuliny metyloarbutynowej czy populiny. Ich zawartość poprawia skuteczność rośliny i zwiększa jej popularność w przemyśle kosmetycznym.

Topola czarna na biust i inne właściwości

Właściwości topoli czarnej na biust są szeroko znane.

Inne jej działania to:

  • przeciwzmarszczkowe,
  • rozgrzewające,
  • przeciwzapalne,
  • wzmacniające organizm.

Jak wzmacnia kondycję skóry? Zwiększa szczelność ścian naczyń krwionośnych. Przeciwdziała ich kruchości, poprawia przepływ tlenu i składników odżywczych. To sprawia, że skóra jest bardziej elastyczna i napięta, stanowić solidne podparcie dla biustu. Topola czarna zwiększa także możliwość wchłaniania innych składników aktywnych zawartych w kosmetykach. Wszystkie te właściwości sprawiają, że skóra staje się bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych.

Sprawdź też, jakie warto wykonywać ćwiczenia na biust!

Topola czarna - zastosowanie

Topola czarna stosowana jest na szeroką skalę w przemyśle kosmetycznym, ale również innych branżach. Stanowi popularny składnik kosmetyków przeciwzmarszczkowych oraz ujędrniających, ponieważ skutecznie zwiększa przepływ krwi. Znajduje się również w składzie wielu serów, balsamów, czy kremów do biustu. Topola czarna dodawana jest także do toników i hydrolatów czy maseczek. Stanowi również składników preparatów do pielęgnacji włosów. Ponadto topola czarna jest często wykorzystywanym składnikiem preparatów farmaceutycznych, szczególnie leków na problemy z układem oddechowym czy moczowym.

Frashe - kuracja na 30 dni

FRASHE
WYBIERZ NATURALNE SKŁADNIKI AKTYWNE ZAMÓW!

Topola czarna - pochodzenie i sposób pozyskiwania

Topola czarna jest składnikiem całkowicie naturalnym, otrzymywanym z roślin. Naukowcy nie potrafią jednak jednoznacznie określić jej pochodzenia. Naturalnie występuje w Polsce, dlatego można ją bez problemu przetwarzać. Jej produkcja jest zrównoważona, w pełni bezpieczna dla środowiska, ponieważ nie uwzględnia transportu międzykontynentalnego. Ekstrakty pozyskiwane są przede wszystkim z pączków rośliny, które cechują się większą zawartością witamin oraz minerałów niż pozostałe części. Oprócz pączków przetwarzane są także liście, a w dalszej kolejności kora drzewa. Pędy rośliny muszą być jednak pozyskiwane w określonej porze roku- od maja do lipca. Później są suszone, najlepiej w przewiewnym i ciemnym pomieszczeniu.

Topola czarna znana jest z powodu swoich dobroczynnych właściwości od setek lat. Wykorzystywana jest w medycynie alternatywnej, ale również konwencjonalnej, ale przede wszystkim w branży kosmetycznej. Proces jej zbierania i przetwarzania jest prosty, co pozwala zachować większość jej prozdrowotnych i pielęgnacyjnych właściwości.


Bibliografia:

1. Kucia M., Właściwości i zastosowanie kwasu hialuronowego w kosmetologii i medycynie estetycznej, Kosmetologia Estetyczna, 4/2017.
2. Czajkowska D., Milner-Krawczyk M., Kazanecka M., Kwas hialuronowy – charakterystyka, otrzymywanie i zastosowanie, Biotechnology and Food Sciences, 2/2011.

1 głosów

Komentarze

12Ludm - 2022-01-25 12:54:32

W przypadku wielu roślin sytuacja wygląda bardzo podobnie

Hynia - 2022-01-23 16:39:02

Mega interesujące jest to, że Topola czarna musi mieć odpowiednie pochodzenie jeśli chodzi o miesiąc i że tak wygląda specyficznie ten sposób występowania. Może to nieistotne ale uwielbiam takie ciekawostki

Nikola - 2022-01-21 15:23:07

Na pewno Topola czarna ma duże zastosowanie w kosmetykach do biustu, w nie jednym już widziałam kremie ją w składzie

Klaudia - 2022-01-20 19:01:37

Też odpowiada za poprawę mikrocyrkulacji przez działanie rozgrzewające, a to też cenna właściwości dla skóry według mnie

Natalia - 2022-01-17 22:56:56

Czyli Topola czarna na biust ma działanie ujędrniające a może występuję też i inne właściwości?

Kasia - 2022-01-17 18:09:51

patrząc na działanie ujędrniające to na pewno kremy posiadają ją w składzie

Agretka - 2022-01-15 18:07:23

Topola czarna wchodzi w skład kosmetyków czy takie związki organiczne stosuje się ponad to?

Opinie o Frashe - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊