Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Plastry antykoncepcyjne powiększenie biustu- jak działają?

Strona główna » Blog » Plastry antykoncepcyjne powiększenie biustu- jak działają?

Jeśli chodzi o plastry antykoncepcyjne, powiększenie biustu może być jednym ze skutków ubocznych ich stosowania. Wiele kobiet zauważa, że rozpoczęcie kuracji hormonalnej wpływa na rozmiar ich biustu. Dlaczego tak się dzieje?

Plastry antykoncepcyjnePlastry antykoncepcyjne – powiększenie biustu i dostępność metody kto może je stosować, czy są łatwo dostępne, gdzie je dostać

Jeśli chodzi o plastry antykoncepcyjne, powiększenie biustu jest jednym ze skutków ubocznych, które większość kobiet akceptuje. Skąd jednak wynika takie ich działanie?

Najczęściej jest ono spowodowane przez skład preparatu, który zawiera dwa składniki:

  • estrogen. Piersi zwiększają się w okresie dorastania z powodu działania estrogenu, który wywołuje identyczne działanie w trakcie stosowania antykoncepcji. Efekt rośnie wprost proporcjonalnie do zawartości estrogenów w plastrach,
  • progestagen (sztuczny progesteron). Choć powoduje powiększenie piersi, efekt nie jest trwały. Widoczny jest tylko podczas stosowania antykoncepcji. Po zaprzestaniu metody, piersi wracają do swojego normalnego kształtu.

W przypadku metody, jaką są plastry antykoncepcyjne, powiększenie biustu jest naturalnym objawem. Na ich stosowanie decydują się zwykle kobiety, które nie mogą zażywać tabletek lub stosować innych metod z powodu problemów zdrowotnych. Plastry antykoncepcyjne przepisuje na receptę lekarz, dostępne są w każdej aptece.

Frashe - kuracja na 30 dni

FRASHE
WYBIERZ NATURALNE SKŁADNIKI AKTYWNE ZAMÓW!

Plastry antykoncepcyjne – powiększenie biustu i jego pielęgnacja w trakcie kuracji

Biorąc pod uwagę plastry antykoncepcyjne, powiększenie biustu jest powszechnie występującym skutkiem ubocznym ich stosowania. Piersi są obrzmiałe i większe, co wynika z gromadzenia się płynów fizjologicznych w obszarach międzykomórkowych piersi na skutek działania stężonych ilości hormonów. Znajdujące się w piersiach płyny uciskają komórki tłuszczowe, które budują piersi. Rezultatem tego działania stają się pełne, duże piersi. Efekty widoczne są już po kilku tygodniach stosowania plastrów antykoncepcyjnych, powiększenie biustu utrzymuje się przez cały okres kuracji.

Sprawdź: Ćwiczenia na podniesienie biustu

Ciekawostką może być fakt, że takie zjawisko ma również miejsce w trakcie naturalnego cyklu kobiety. Następuje przed zbliżającą się miesiączką i ustępuje w jej trakcie lub po jej zakończeniu.

Jeśli chodzi o plastry antykoncepcyjne, powiększenie biustu utrzymuje się, aż do czasu ich odstawienia. W trakcie użytkowania plastrów nie trzeba specjalnie dbać o biust, choć może być wskazane ich ujędrnianie. Jeśli powieszenie jest znaczne, warto wspomóc rozciągającą się skórę, aby po ich odstawieniu nie zwiotczała i nie stała się obwisła. Przed rozpoczęciem kuracji plastrami antykoncepcyjnymi lekarz powinien wykluczyć przeciwwskazania do ich stosowania: wiek powyżej 45 lat, palenie papierosów, otyłość, niektóre choroby przewlekłe (np. nadciśnienie, cukrzyca, choroba zatorowo-zakrzepowa).

Podsumowując, w przypadku metody przeciwdziałania ciąży, jaką są plastry antykoncepcyjne, powiększenie biustu jest nie tylko naturalnym, ale wręcz pożądanym skutkiem ubocznym ich stosowania. Efekt utrzymuje się jednak wyłącznie podczas ich używania, a piersi powracają do normalnych rozmiarów po zakończonej kuracji.


Bibliografia:

1. Bręborowicz G. H. (red.), Położnictwo i ginekologia. Tom 1. Wydanie II. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2015, s. 475–476.
2. Bręborowicz G. H. (red.), Położnictwo i ginekologia. Tom 2. Wydanie II. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2015, s. 231–244.

1 głosów

Komentarze

Kamila - 2022-02-25 09:17:16

Utrzymuje się efekt jedynie podczas prowadzenia kuracji z tego co sama wiem

17772 - 2022-02-23 19:06:59

Zdecydowanie nie. tak to nie działa niestety czy stety :D

Magda - 2022-02-22 08:16:41

Plastry antykoncepcyjne i to powiększenie biustu jest trwałe?

Kornelia - 2022-02-21 23:57:42

Na pewno chęć powiększenia sobie biustu nie powinien być celem nadrzędnym, raczej jest to ciekawostka jedynie

Ewa - 2022-02-21 18:02:52

Musi to być na receptę skoro działanie jest podobne do tabletek

Beata - 2022-02-17 22:36:35

Jak się skupić na działaniu hormonów to skutek uboczny w tej formie jest jak najbardziej uzasadniony

Katarzyna - 2022-02-17 18:09:13

Zdecydowanie tylko na receptę tak samo jak tabletki

Eliza - 2022-02-15 16:01:01

Plastry antykoncepcyjne serio tak działają? Jest to dosyć ciekawy skutek uboczny to powiększenie biustu. Ale jaka jest dostępność tej metody? Każdy kto chce może je stosować? Czy to tak jak tabletki jest na receptę czy jednak są łatwo dostępne i można gdzie indziej je dostać?

Opinie o Frashe - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊