Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Młody biust – jak o niego zadbać?

Strona główna » Blog » Młody biust – jak o niego zadbać?

Młody biust jest jędrny, kształtny, a skóra na nim gładka i napięta. Piersi są elastyczne i pełne. Niewiele młodych kobiet zastanawia się, jak ich biust będzie się prezentował za kilka lat, tymczasem z biegiem czasu skóra traci kolagen, przez co ulega wiotczeniu, a biust coraz silniej poddaje się działaniu grawitacji. Okazuje się jednak, że proste działania profilaktyczne mogą się przyczynić do tego, by jak najdłużej zachować kształt i wygląd młodego biustu, również w dojrzałym wieku. Poniżej znajdziesz kilka rozwiązań.

Młody biust a aktywność fizyczna

Młody biust

Młody biust należy odpowiednio wzmacniać. Najlepiej w tym celu sprawdzają się ćwiczenia. Prowadząc aktywny styl życia, wzmacniamy i budujemy tkankę mięśniową, która jest szczególnie ważna w kontekście piersi. Piersi opierają się na rusztowaniu ze skóry i mięśni, dlatego ćwiczenia na górną partię ciała mogą je świetnie wzmocnić. Ważne, aby wykonywać wszystkie ćwiczenia poprawnie pod względem technicznym, dlatego na początku należy przede wszystkim skupić się na jakości, a nie ilości. Aby zwiększyć efektywność treningu, można z czasem wprowadzić do niego hantle.

Sprawdź jak skutecznie ujędrniać biust

Największą skutecznością cieszą się następujące ćwiczenia:

  • pompki,
  • pompki z podarciem o ścianę,
  • wznosy ramion z hantlami.
Frashe - kuracja na 30 dni

FRASHE
ZADBAJ O MŁODY BIUST AKTYWNYMI SKŁADNIKAMI ZAMÓW!

Młody biust a zdrowa dieta

Młody biust dłużej zachowa swoją jędrność i kształt, jeśli zadbamy o odpowiednią dietę. Podstawą każdej diety są: węglowodany, białka i tłuszcze. Ponadto należy dostarczać odpowiedniej ilości witamin i soli mineralnych. Najlepszym ich źródłem są warzywa i owoce. Aby utrzymać dobrą kondycję skóry najbardziej wskazane są zielone warzywa liściaste, które dostarczają między innymi żelaza i wapnia, regulujących działanie układu hormonalnego. Korzystnie na wygląd młodego biustu wpływa także soja, która zawiera fitoestrogeny, czyli hormony roślinne które są podobne do żeńskich hormonów płciowych. Ich rolą jest stymulowanie receptorów estrogenowych oraz tworzenie nowych komórek, które mają bezpośredni wpływ na wygląd piersi.

W diecie nie powinno także zabraknąć orzechów, które są źródłem zdrowych tłuszczów, szczególnie jednonasyconych. Aby zachować młody biust jak najdłużej, należy jednak unikać szkodliwych produktów spożywczych. Przede wszystkim cukru, który ma destrukcyjny wpływ na skórę, a także soli czy produktów przetworzonych

Młody biust a pielęgnacja

O młodym biuście należy zacząć myśleć jak najwcześniej. Jeśli pojawią się już pierwsze oznaki wiotczenia, związane nie tylko z wiekiem, ale również czynnikami środowiskowymi, należy wprowadzić odpowiednią pielęgnację. Ważnym jej elementem jest naturalny krem ujędrniający do biustu, który zawiera specjalnie skomponowane składniki aktywne. Regularne stosowanie kremu pozwoli na dłużej zatrzymać jędrność piersi i cieszyć się ich pięknym wyglądem. Podsumowując, młody biust jest bez wątpienia atutem przypisanym dla nastolatek i kobiet do trzydziestego roku życia. Po przekroczeniu tej granicy wieku piersi wcale jednak nie muszą opadać i wiotczeć. Aby tak się nie stało, warto odpowiednio wcześnie zacząć dbać o biust kompleksowo, stosując zdrową dietę, pielęgnację naturalną i regularną aktywność.


Bibliografia

1. Krauss M., Podstawowe zagadnienia chirurgii plastycznej, 1991
2. McClave M.J., Is breast augmentation using hyaluronic acid safe? 2010

9 głosów

Komentarze

Ewelonaa - 2021-05-27 12:01:31

mojej córce poleciłam w momencie kiedy zaczęły jej piersi rosnąć tak mocniej, żeby na w-f w szkole nosiła stanik sportowy, ja pamiętam jak biegałam w takim zwykłym a to oczywiście jakoś wpływa na ustawienie piersi, bo jednak grawitacja działa ;D

keptttt - 2021-05-23 13:44:15

uważam, że jak najbardziej, powinniśmy szerzyć wiedzę na temat dbania o biust już w młodym wieku, ponieważ w przyszłości może tylko taka skóra zyskać <3

abc123 - 2021-05-21 08:25:24

no jeśli chodzi o młody biust to fakt, najlepiej zacząć o niego dbać już w młodości, bo można dzięki zyskać piękny biust na wiele wiele lat :)

Opinie o Frashe - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊