Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Korekcja asymetrii biustu przed i po – jakie są efekty?

Strona główna » Blog » Korekcja asymetrii biustu przed i po – jakie są efekty?

Korekcja asymetrii biustu przed i po, jakie są efekty? To pytanie zadaje sobie wiele kobiet, które zastanawia się nad tego rodzaju zabiegiem chirurgicznym. Zabieg może wyglądać zupełnie inaczej u różnych pacjentek, ponieważ może dotyczyć zarówno powiększenia mniejszej piersi, jak i pomniejszenia większej. Jeśli pacjenta posiada całkowity niedorozwój piersi konieczny jest zabieg rekonstrukcyjny. W przypadku korekcji asymetrii biustu przed i po efekty są naprawdę duże.

Korekcja asymetrii piersiKorekcja asymetrii biustu przed i po - grupa docelowa

Korekcja asymetrii biustu przed i po skierowana jest do wszystkich kobiet, które mają niesymetryczne piersi. Choć jest to zjawisko w pełni naturalne u niektórych kobiet asymetria jest tak znacząca, że utrudnia codzienne funkcjonowanie, powodując silne kompleksy. Asymetria dotyczy nie tylko piersi, ale także brodawek. W takich przypadkach pomoże tylko operacyjna korekcja asymetrii biustu przed i po efekty warte są tego poświęcenia. Dla kogo dedykowany jest zabieg?

Wskazaniem mogą być następujące czynniki:

  • asymetria wrodzoną (tzw. zespół Polanda),
  • powiększenie jednej z piersi na skutek ciąży lub karmienia piersią,
  • różnice między piersiami szacowane są na przynajmniej jeden rozmiar.
Frashe - kuracja na 30 dni

FRASHE
DOSTARCZ SUCHEJ SKÓRZE NA PIERSIACH SKŁADNIKÓW AKTYWNYCH ZAMÓW!

Korekcja asymetrii biustu przed i po - przebieg zabiegu

Korekcja asymetrii biustu przed i po zabiegu wymaga odpowiednich działań. Sam zabieg może być jednak wykonywany na kilka sposobów. Pierwszym jest klasyczne powiększanie piersi, które polega na korekcji asymetrii za pomocą powiększenia mniejszej piersi. W tym wypadku implant należy umieścić pod pachą w miejscu nacięcia. Piersi można powiększyć używając do tego celu tkanki tłuszczowej pacjentki. Przeciwstawną metodą korekcji asymetrii jest zmniejszanie piersi, kiedy redukcji poddawana jest większa pierś. O zastosowanej metodzie decyduje w tym przypadku pacjentka.

Ostatnią jest rekonstrukcja piersi, czyli technika wykorzystywana w przypadku niedorozwoju piersi i obecnego pod nią mięśnia piersiowego. Pierś można zrekonstruować za pomocą implantacji endoprotezy lub  tkanki tłuszczowej pacjentki. Można również połączyć obie metody.

Sprawdź jak używać maseczek ujędrniających do biustu

Korekcja asymetrii biustu przed i po oraz wskazania po wykonanym zabiegu

W przypadku korekcji asymetrii biustu przed i po zabiegu należy przestrzegać zaleceń lekarza. Po zabiegu w ciele pacjentki pozostają dreny, które odprowadzają nadmiar krwi. Piersi zostają zabezpieczone bandażem. Po upływie 3 dni od zabiegu można udać się na krótki spacer, który przeciwdziała powstawaniu zakrzepów w nogach. Po operacji należy spać na plecach, aby zminimalizować ucisk na piersi. Skórę i okolice piersi należy dokładnie obserwować. Pojawiające się zaczerwienienie i gorączka mogą być objawami infekcji, z którymi należy zgłosić się do lekarza.

Korekcja asymetrii biustu przed i po oraz przeciwwskazania do zabiegu

Zabieg korekcji asymetrii biustu przed i po wymaga konsultacji lekarskiej. Pierwszy etap do wykluczenie potencjalnych przeciwwskazań: niektóre choroby przewlekłe, ciąża i okres karmienia piersią, zakrzepica.

Podsumowując, korekcja asymetrii piersi to zabieg, który pozwala przywrócić piersiom identyczny wygląd i pokonać kobietom związane z nimi kompleksy.


Bibliografia:

1. Przylipiak A., Niczyporuk M., Galicka E., Donejko M., Głażewska E., Kakareko K., Przylipiak J., Podstawy Medycyny Estetycznej, Kresowa Agencja Wydawnicza KAW, Białystok 2014.

1 głosów

Komentarze

Opinie o Frashe - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊