Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Dowiedz się, od czego zależy wielkość biustu

Strona główna » Blog » Dowiedz się, od czego zależy wielkość biustu

Od czego zależy wielkość biustu? Z całą pewnością jest to pytanie, które zadaje sobie wiele kobiet, którym marzy się większy biust lub zastanawiają się, w jaki sposób uwarunkowana jest jego wielkość. 

Od czego zależy wielkość biustu?- czynniki, które najbardziej na niego wpływająDuże piersi w białym staniku

To, od czego zależy wielkość biustu to w głównej mierze geny. Wielkość oraz kształt piersi są zapisane w genach i dlatego tak trudno wpłynąć na zmianę ich wyglądu. Oczywiście rozmiar biustu może zmieniać się nieco w przeciągu całego życia. Takie zmiany zależne są od ogólnego wyglądu sylwetki oraz masy ciała. Naturalnie, chudnąc, biust może się lekko pomniejszać, a podczas nabierania na wadze, powiększać. Warto pamiętać o tym, że biust w głównej mierze składa się z tkanki tłuszczowej i właśnie dlatego wahania wagi wpływają na jego wygląd. Do tego dochodzi także kwestia uprawiania sportu.

Pod wpływem niektórych dyscyplin wygląd biustu może ulec zmianom. Zazwyczaj dzieje się tak w okresie dojrzewania, kiedy gospodarka hormonalna dopiero się stabilizuje. Zastanawiając się, od czego zależy wielkość biustu, trzeba koniecznie wziąć pod uwagę, iż wielkość biustu zależna może być także od przyjmowanych leków hormonalnych. Niektóre znacznie wpływają na wygląd piersi oraz ich rozmiar.

Podsumowując więc, wielkość biustu w największej mierze zależna jest od:

  • genów,
  • zmian wagi,
  • leków hormonalnych,
  • aktywności sportowej.
Frashe - kuracja na 30 dni

WYBIERZ FRASHE
I ZYSKAJ UJĘDRNIONĄ SKÓRĘ NA PIERSIACH ZAMÓW!

Od czego zależy wielkość biustu i czy można na nią wpłynąć?

Myśląc nad tym, od czego zależy wielkość biustu, warto wziąć pod uwagę to, iż jego rozmiar można niekiedy nieco korygować. Oczywiście nie będą to znaczące zmiany i raczej nie da się tak po prostu powiększyć biustu o cały rozmiar, ale na pewno można w jakiś sposób na niego wpłynąć. Istnieją niektóre metody, które na pewno przyniosą oczekiwany efekt. Przede wszystkim na pewno zadziała tutaj optyczne powiększanie lub pomniejszanie biustu. Taki efekt można uzyskać na przykład, dobierając odpowiednią bieliznę, która koryguje kształt biustu lub jego wielkość. Podobnie działać będą różne elementy stroju.

Na wielkość biustu wpływ ma także odpowiednia pielęgnacja. Ujędrnianie biustu na pewno wpłynie na jego kształt oraz wygląd. Krem powinien mieć naturalny oraz bogaty skład, co znacząco wpłynie na jego prezencję. Warto wybierać preparaty, które mają tylko aktywne składniki. Ujędrniony i tym samym uniesiony biust na pewno będzie wydawał się pełniejszy i większy. Jeśli chce się optycznie pomniejszyć biust, wystarczy dobierać elementy garderoby, które nieco go maskują i optycznie zmieniają kształt.

Damskie piersi w staniku

Zastanawiając się, od czego zależy wielkość biustu, warto mieć na uwadze fakt, iż znaczną robotę odgrywa tutaj odpowiednia pielęgnacja preparatami ujędrniającymi o naturalnym składzie. Sprawdzi się także dobrana bielizna, która odpowiednio uniesie lub powiększy biust. Warto jednak pamiętać o tym, iż w głównej mierze za wielkość biustu odpowiadają geny i wszystko jest już odpowiednio uwarunkowane.

Nie zawsze da się to zmienić, ale na pewno dobrze jest mieć na uwadze to, iż odpowiednie kosmetyki oraz sport i bielizna są w stanie w znacznym stopniu poprawić kształt, oraz wielkość piersi. Dzięki temu będą prezentowały się one lepiej nawet w dopasowanych i mocno wyciętych strojach.


Bibliografia

1. Wieczorkowska M., Medykalizacja wyglądu – nowy wymiar zdrowego ciała, 2015
2. Lamer-Zarawska E., Noculak-Palczewska A., Kosmetyki naturalne, 1994
3. Glinka M., Pielęgnacja piersi. cz. I, 2002

11 głosów

Komentarze

Liliput - 2020-12-10 18:00:47

Koleżanka przede mną ma rację :) Ja korzystam z kilku metod: peelingów biustu, specjalnych masaży i właśnie kremu ujędrniającego i widzę znaczną różnicę w jakości swojego biustu ^^ Jakby się lekko uniósł nawet!!!!

Maja Sobieszewo - 2020-12-10 17:14:56

Nasza wielkość biustu będzie zależeć przede wszystkim od naszego wpływu na biust, jeśli skorzystamy z kilku sposóbów to efekty na pewno będą spektakularne !!

emila - 2020-11-19 10:59:07

tak jak pokazaliście do góry zdjęcie, to jestem zdania, że stanik też ma wpływ na rozmiar naszego biustu. Jak dobierzemy zły to może spłaszczyć nasze piersi i automatycznie rozmiar będzie wtedy mniejsze przecież ':)

sosoon - 2020-11-18 21:16:03

aktywność fizyczna według mnie nie zmieni wielkości biustu, a jedynie ujędrni skórę, może nawet i lekko uniesie biust, ale nie zmieni wielkości!?

dŻElespy - 2020-11-17 01:00:56

kiedy przytyłam mój biust bardzo urósł, wtedy dopiero co pożałowałam, że tak narzekałam wcześniej na mój średniej wielkości xD

GuwernantkA - 2020-11-15 16:17:53

nie warto się dołować i zastanawiać nad tą naszą nieszczęsną wielkością biustu.. dziewczyny proszę was, kochajcie się takie jakie jesteście <3

Baśka Hihi - 2020-11-09 17:45:17

No nie wiem dziewczyny... jak mamy niby wpłynąć na wielkość biustu? aktywność fizyczna ok, ale reszta? no niekoniecznie ;)

Elizka - 2020-11-07 00:09:17

Faktycznie macie rację i zależność wielkości biustu jest przez poszczególne czynniki, u mnie podczas brania hormonów urosły :)

szminka442 - 2019-12-13 13:04:06

kiedyś nie wierzyłam, że domowymi sposobami będę w stanie powiększyć moje piersi. Jednak odpowiedni krem i systematyczność w swoich postanowiniach potrafi zdziałać cuda ^^

sercowaczekoladka - 2019-12-11 21:26:52

W sumie duży biust to w pewnym sensie inwalidztwo - mam tutaj na myśli naprawdę ogromny. Wiadomo, że wielkość biustu zależy od naszych genów. Artykuł Ameryki nie odkrył. Na szczęście kobiety z mały biustem mogą go odpowiednio powiększyć stosują kremy ujędrniające do biustu. Dodając do tego odpowiednią dietę oraz ćwiczenia możemy je znacznie powiększyć.

słomiana - 2019-12-10 17:54:54

Wielkość biustu nie jest tak ważny jak to aby były zdrowe. U mnie priorytetem jest moje zdrowie. Piersi akurat mam średnie i takie w zupełności mi wystarczą.

Opinie o Frashe - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊