Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Dlaczego biust po karmieniu traci jędrność?

Strona główna » Blog » Dlaczego biust po karmieniu traci jędrność?

Biust po karmieniu naturalnym zmienia swój kształt i objętość. Jest to proces, w trakcie którego zachodzą zmiany zupełnie niezależne od kobiety. Ich efektem często jest utrata jędrności piersi już po jego zakończeniu. Czy istnieją zatem skuteczne metody na to, aby tę atrakcyjność zachować? Kiedy i jak należy postępować, aby być zadowoloną z wyglądu swojego biustu po tym, jakże ważnym, okresie naszego życia? Okazuje się, że to odpowiednia profilaktyka jest kluczem do sukcesu.

Biust po karmieniu – zachodzące zmiany

Biust po karmieniu różni się znacząco swoim wyglądem od tego, który kobieta obserwowała w trakcie ciąży i tuż przed jej początkiem. Należy podkreślić, iż zmiany jakie zachodzą w samych gruczołach mlekowych są zupełnie naturalne i dotyczą każdej matki. Najważniejsze z nich dzieją się wewnątrz tego narządu, ale mają swoje odzwierciedlenie w kształcie piersi i kondycji skóry, która je pokrywa.

Początek niejako przekształcania i przygotowywania biustu do produkcji i podaży mleka ma miejsce już w pierwszych tygodniach po zapłodnieniu. To wtedy organizm zaczyna wydzielać hormony, których celem jest wywołanie laktacji.

Często już w tym okresie kobiety odczuwają poniższe objawy:


  •  znaczące zwiększenie objętości piersi,
  •  odczucie tkliwości,
  •  niekiedy ból.

Obwisły biust po karmieniu piersią

Zmianom tym, które zachodzą w dość krótkim okresie czasu, towarzyszy dość intensywne rozciąganie skóry, prowadzące nierzadko do powstania nieodwracalnych szkód w jej strukturze i widocznych defektów estetycznych (np rozstępów).

Bezpośrednio po zakończeniu ciąży rozpoczyna się proces laktacji. Poród jest czynnikiem, który uruchamia całą kaskadę hormonalną, której efektem jest intensywne wytwarzanie mleka kobiecego, a co z tym związane kolejny etap powiększenia gruczołów mlekowych i rozciągania skóry. Taki stan utrzymuje się przez cały okres karmienia naturalnego, a nierzadko przez krótki czas tuż po jego zakończeniu. Wtedy też następuje gwałtowny spadek objętości piersi, skóra zaś pozostaje rozciągnięta i mało elastyczna, przez co biust po karmieniu jest wiotki i wydaje się znacząco mniejszy niż przed zajściem w ciąże.

Frashe - kuracja na 30 dni

FRASHE
ZADBAJ O BIUST PO KARMIENIU KOMPLEKSOWYM KREMEM ZAMÓW!

Biust po karmieniu – sposoby na ujędrnienie

Biust po karmieniu – jego kształt, wygląd i jędrność skóry, która go pokrywa – nierzadko jest dużym problemem estetycznym dla wielu kobiet. Niestety często zdarza się, iż przyszłe matki będąc w ciąży nie poświęcają mu należytej uwagi i dopiero później podejmują różnego rodzaju działania, aby pomóc mu wrócić do wcześniejszej formy. Ujędrnianie biustu po karmieniu nie zawsze jest efektywne, a zabiegi wykonywane w tym celu rzadko kiedy bywają skuteczne i z reguły nie spełniają kobiecych oczekiwań. Istotne jest bowiem zapobieganie zachodzącym zmianom.

Tylko odpowiednia profilaktyka rokuje tym, iż biust po karmieniu nie będzie postrzegany jako defekt estetyczny. Już od pierwszych tygodni ciąży należy regularnie rozpocząć stosowanie odpowiednich kremów i balsamów dedykowanych w tym celu. Połączenie nawilżenia i masażu pobudzającego naczynia krwionośne znacząco poprawi jędrność, elastyczność i ogólną kondycję skóry. Zapewni to zmniejszenie stopnia powstawania niechcianych zmian i sprawi iż nasz biust po karmieniu naturalnym szybciej wróci do wcześniejszej formy.

Kobiece ciało zmienia się znacząco po okresie ciąży, zachodzące w nim procesy są procesami, na które przyszłe matki nie mają wpływu. Istotnym jest, aby zadbać o poszczególne jego partie wcześniej. Do takich działań należy odpowiednia pielęgnacja piersi, bowiem tylko systematyczne stosowanie dobrego kremu rokuje, iż biust po kamieniu będzie nadal jędrny i atrakcyjny.


Bibliografia

1. Glinka M., Pielęgnacja piersi. cz. I, 2002
2. Buck S., 200 tajemnic naturalnej pielęgnacji urody, 2015
3. Banbury J., Yetman R., Lucas A., Papay F., Graves K., Zins J.E., Prospective analysis of the outcome of subpectoral breast augmentation: Sensory changes, muscle function, and body image,, 2004
4. Champaneria M.C., Wong W.W., Hill M.E., Gupta S.C., The evolution of Breast Reconstruction: A Historical Perspective, 2012

11 głosów

Komentarze

Edyta643 - 2019-11-29 10:20:38

No nie wiem mi tak biust po karmieniu piersią opadł, że teraz zastnawiam się nad skorzystaniem z zabiegu w jakiejś klinice medycyny estetycznej..

łyżka - 2019-11-29 06:11:56

dlatego ja po karmieniu piersią natychmiast zaczęłam używać kremu ujędrniającego biust, aby przywrócić mój biust do dawnej świetnośći.

gunia908 - 2019-11-27 20:21:13

Coś w tym jest. Mój biust po karmieniu stracił trochę na swojej jędrności...No, ale w sumie nie ma co się dziwić :)

Opinie o Frashe - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊